281 girtî di çalakiyê de ne

Çalakiya greva birçîbûnê ya bêdem û bêdorveger ya Hevseroka KCD’ê Leyla Guven dest pê kiribû di roja 84’an de berdewam dike. Niha li hemû girtîgehan 51 jê jin bi giştî 281 girtî di çalakiya greva birçîbûnê de ne

Çalakiya Hevseroka Kongreya Civaka Demokratîk (KCD) Leyla Guven a li dijî tecrîdkirina Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan di roja 84’emîn de berdewam dike. Piştî Guven li dijî tecridkirina Ocalan dest bi greva birçîbûnê kir, kom bi kom girtiyên siyasî jî dest bi greva bêdem û bêdorveger kirin. Piştî Guven dest bi çalakiyê kir, girtiyên PKK’ê û PAJK’ê jî di 27’ê mijdarê de dest bi çalakiya bêdawî û 10 roj dorveger kirin. Piştre di 16’ê kanûnê de li 10 girtîgehên cuda 35 girtiyan dest bi çalakiya greva birçibûnê ya bêdawî û bêdorveger kirin. Niha 51 jê jin 281 girtiyên siyasi li girtîgehan diçalakiya grevê ya bêdem û bêdorveger de ne.  Çalakiya Hevseroka Giştî ya DBP’ê Sebahat Tuncel û parlamentera HDP’ê ya berê Selma Irmak jî di roja 16’emîn de berdewam dike.

Girtiyên dest bi çalakiyê kirine navê wan û girtîgehên lê di çalakiyê de ne wiha ne:

8’ê Mijarê

*Girtîgeha Tîpa E ya Amedê: Leyla Guven.

16’ê kanûnê

*Girtîgeha Jinan a Gebzeyê: Hacer Halîl Yusuf, Ruhşan Bozan, Ozlem Ozdemîr, Ayten Gulsum, Ozlem Soyler.

*Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa F ya Kandirayê: Îbrahîm Kaya, Umut Çamlibel, Yusuf Başaran, Guven Suvarîoglu, Ridvan Guven, Necla Atak.

*Girtîgeha Tîpa L a Panosê: Mehmet Bozdag, Atîlla Coşkun Ozer, Omer Kabul,

*Girtîgeha Jimara 1’an Ewlehiya Bilind a Xarpêtê: Metîn Serhat, Harun Alkan, Musa Candemîr.

*Girtîgeha Jimara 2’an Ewlehiya Bilind a Xarpêtê: Cengaver Aykul (Piştî li Girtîgeha Panosê ket greva birçîbûnê wî sirgûnî Xarpêtê kirin)

*Girîgeha Tîpa D a Amedê: Sercan Gumuş, Ridvan Kaya, Nîmetullah Cînkiliç, Hayatî Uzmez, Cuneyt Aslan.

*Girtîgeha Ewlehiya Bilind a Wanê: Cîhan Tamur, Bariş Kahraman, Şahîn Oncu, Azîm Sokemen, Bahtiyar Kemal Hasan.

*Girtîgeha Tîpa E ya Amedê: Evîn Kaya, Kibriye Evren, Hîlal Olmez.

*Girtigeha Tîpa F a Edirneyê: Ramazan Çeper, Zerdeşt Oduncu, Adem Arslan,

*Girtigeha Tipa T a Erzinganê: Abdullah Kizilkaya,

17’ê kanûnê

*Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê: Esma Başkale, Belgîn Kanat, Zozan Kutum, Reyhan Coşmuşlu.

*Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa F a Tekîrdagê: Ahmet Osman, Seyhan Kurt, Yakup Kaymaz.

*Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa F a Kandirayê Sadettîn Yaşar, Turan Gunana, Mesut Atiş.

26’ê kanûnê

*Girtîgeh Tîpa T a Odemîşê: Ugur Çîçek, Mehmet Kaplan, Serhat Guzel.

*Girtîgeha Jimara 9’an a Silîvrî: Seyhan Çîçeklî.

*Girtîgeha Jimara 5’an a Silîvrî: Zafer Saglam, Abdulselam Akdogan, Yusuf Bayram, Halîl Ay, Şiyar Yildirim, Hamza Dogrul.

*Girtîgeha Jimara 2’an Tîpa F a Tekîrdagê: Serdar Şahîn, Ahmet Surme, Umît Akgumuş, Ahmet Arîf Yoyler, Roger Tîrêj Ozalp, Mazlum Selçuk,

*Girtîgeha Jimara 1’an Tîpa F a Tekîrdagê: Sînan Çelîk, Ridvan Turan, Burhan Barut, Erhan Aydin, Alî Îlhan Bayer.

*Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa T a Şakrana Îzmîrê: Mehmet Durak, Tanju Yidirim, Nîhat Ekmez,  Yakup Guneş,  Ramazan Atalay.

*Girtîgeha Jinan a Şakranê: Rahşan Aydin, Ebru Guden, Gulten Akgun.

*Girtîgeha Jinan a Sîncanê: Suheyla Taş, Zelîha Ustabaş, Salîha Taşkesen.

*Girtîgeha Tîpa F a Kirikkaleyê: Sedat Alçîçek, Îsa Îpeklî, Davud Onder, Emrah Ubîç, Kerem Îmrak, Îsmet Akin.

*Girtîgeha Tîpa T a Duzceyê: Suleyman Benzer, Mehmet Erbey.

*Girtîteha Jimara 1’an a Tîpa F a Kiriklarê: Erdal Polat, Abdullah Oral, Samî Ozturk.

*Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa F a Kiriklarê: Ozan Alpkaya, Halîs Daghan.

27’ê kanûn

*Girtîgeha Tîpa T a Manîsayê: Şemsettin Erdem,

28’ê kanûn

*Girtîgeha tîpa H A Bûrsayê: Serhat Sezgin, Salih Koyun, Mehmet Kilinç, Mehmet Yalçinkaya, Mehmet Şirin Baycu, Suleyman Saydan, Ercan Gokçe, Mithat Tunç, Metin Çakir, Sinan Gokçe, Nurullah Yilmaz,

2’yê çile

* Girtîhea Tîpa F a Kurkçulerê: Înan Akin,

5’ê çile

*Girtîgeha Tîpa L a Antalya: Mesut Canbey, Ramazan Sayan, Nevîn Gokçe, Zelal Başboga.

* Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa T a Bandirmayê: Sîraç Keskîn, Abdullah Kaya, Agît Yilmaz, Engîn Okutucu, Şeyhmus Can, Zinar Dogan.

* Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa T a Bandirma: Serdar Taşkin, Ekrem Gun, Mîkaîl Mungan, Înan Soylemez, Sîpan Karabulut.

*Girtîgeha Kepsûta Balikesîrê: Mazlum Cesur, Muhtesîm Ertugrul, Tarik Alîçî, Mehmet Aşkara.

*Girtîgeha Jinan a Tîpa T a Bayburtê: Delîla Roj Ekmen, Fatma Yildirim, Sevgî Aka Gunduz.

*Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa T a Amedê: Firat Ertunç, Recep Bal, Mazlum Dîlek, Adnan Yigîtttekîn û Faruk Akbay,

* Girtîgeha Tîpa T a Karabukê: Seyfettîn Kurt, Murat Kozat, Alî Haydar Elyakut.

*Girtîgeha Jimara 2’a Tîpa T a Bunyana Kayseriyê: Ozkan Kart, Bulent Ozturk, M. Aydin Sogut, M. Emîn Akkuş, Emrullah Abay.

*Girtîgeha Jinan a Kayseriyê: Bêrîvan Bîtmen, Maşallah Erbey, Merge Polat.

*Girtîgeha Tîpa E ya Meletiyê: Mehmet Bilgîn Oguz, Sertaç Çelîk, Mazlum Dinç, Şemsettîn Aykaç,

*Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa F a Xarpêtê: Îsa Eşsîz, Murat Ergen, Ergul Tuncay.

*Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa T a Rihayê: Semra Akhan, Sabiha Under, Ugur Togyildiz, Selman Buyuktop, Omer Kaya, Mahmut Ongor,

* Girtîgeha Maltepeyê: Ersan Nazlier, Cesîm Yildirim.

* Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê: Bayram Demîrhan, Vedat Duyuş, Mahsun Şen, Zana Yilmaz, Şerîf Demîrtaş, Bariş Akkuş, Bîrdal Abay.

*Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa T a Osmaniyeyê: Hasan Alan, Mîkaîl Pelît, Mehmet Kiliç, Zinar Demîr, Hasan Muammer Îbîş.

*Girtîgeha Jimara 5’an a Silîvrî: Edîp Akyildiz, Cîhan Demîr, Hîkmet Olçer, Îbrahîm Ozdaş, Huseyîn Yildiz.

* Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa T a Tarsûsê: Erdal Emeç, Fesîh Tekîn, Denîz Ozdemîr, Mehmet Fatîh Bîngol, Serhat Yildirim, Murat Karaaslan, Halef Yigît. Oktay Gul, Bişar Bîlen,

* Girtîgeha Jinan a Tîpa T a Tarsûsê: Dîlan Yildirim, Menal Temel, Nurşen Tekîn, Hatîce Kaymak.

*Girtîgeha Jimara 2’an a Tîpa F a Tekîrdag: Mazlum Selçuk, Îsmet Taş.

*Girtîgeha tîpa T a Tokatê: Hasan Salik, Mehmet Emîn Ogur, Onder Al, Zekî Temel.

* Girtîgeha Tîpa T a Akhîsara Manîsa: Bozan Açlan, Yorgun Bektaşoglu, Metîn Keleş

* Girtîgeha Tîpa M a Trabzonê: Mehmet Emîn Seyrek, Mehmet Sabrî Yakut

* Girtigeha Tipa L a Kalkandere ya Rîzeyê: Kemal Yîgît, Mustafa Turkan, Veysel Guler, Murat Şîmşek, Erdem Akti, Ozgur Eksîk, Şiyar Kara, Orhan Şakar, Huseyîn Yildirim,

*Girtîgeha Tîpa T a Duzce: Ahmet Akbalik, Fîkret Karakoç,

*Girtîgeha Tîpa T a Siwerekê: Sunay Yaman, Sozdar Çîçek, Ayten Tikin, Serhat Yilmaz,

* Girtîgeha Tîpa T Hêjmar 2 a Tarsusê: Çetîn Uslu, Mervan Sungur, Hamdullah Turan, Muhammet Osman,

*Girtîgeha Tîpa L a Panosê: Salîha Cebe, Dîlan Barîn.

6’ê çile

*Girtîgeha Jimara 1’an a Tîpa T a Rihayê: Sînan Çelîk, Alî Erdem, Riza Yuksekbag, Muhammed Îlgun, Enver Kanmaz.

 8’ê çile

*Girtîgeha Tîpa T a Bafra: Kinyas Atiman, Sinan Salhan, Ridvan Kiliç, Mehmet Siddik Ozbakiş, Halît Çankaya, Abdullatîf Teymur.

15’ê çile

*Girtîgeha tîpa F a Hêjmar 1 a Kandira: Sebahat Tuncel, Selma Irmak,

*Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê: Nesrîn Akgul, Gurbet Ektîren,

16’ê çile

*Girtîgeha Tîpa F a Boluyê: Ahmet Emîn Eren, Hayrî Demîr, Huseyîn Barsak, Selamî Kiliçaslan, Îsmaîl Kocaman,

*Girtîgeha Tîpa H a Bursayê: Mithat Tunç, Metîn Çakir, Sînan Gokçe, Nurullah Yilmaz,

*Girtîgeha tîpa T a Şirxenê: Hakan Kutluk, Agît Bîlîk, Osman Beytur,

*Girtîgeha tîpa T a Hejmar 3 a Tarsusê: Cevzet Derez, Suat Ugur,

17’yê çile

*Girtigeha Tîpa L a Patnosê: Velî Cîndal, Emre Yalçin,

18’yê çile

*Girtîgeha Tîpa L a Kapsuta Balikesîrê: Mazlum Cesur, Muhtesim Ertugrul, Tarik Alici, Mehmet Aşkara,

*Girtîgeah Tîpa D a Burhaniye: Huseyîn Duman, Alî Îhsan Dost,

20’ê çile

*Girtîgeha tîpa M a Baybûrtê: Zeynep Topçu, Tugba Can, Serfiraz Demîrer,

25’ê çile

*Girtîgeha Tîpa T a Hêjmar 1 a Şakranê: Îlhamî Çinar, Engîn Ulugana, Serbulent Yaman,

*Girtîgeha Tîpa T a Hêjmar 3 a Şakranê: Faîk Kimiş, Îsmaîl Genç, Mehmet Umît, Suat Gurbuz, Ugur Ataman,

*Giertîgeha Tîpa T a Şakranê: Serkan Şahin, Murat Devran Makas, Enver Ahmet, Abdullah Gur, Bariş Onen, Mehmet Emîn Dag, Yasîn Aka,

*Girtîgeha Tîpa L a Hêjmar 2 a Maltepe: Velat Kazanççi, Ugur Onur,

*Girtîgeha Jinan a Kayseriyê: Sinem Oguz, Yazgul Şahin, Yaprak Taşçi,

28’ê çile

*Girtîgeha Tîpa L a Dilokê: Abdullah Kurt, Ugur Coşar, Şaban Yener.  STENBOL