Navên 239 girtiyên ku ketine grevê

Çalakiya greva birçîbûnê ya bêdem û bêdorveger ku ji bo rakirina tecrîda girankirî ya li ser Ocalan hatine destpêkirin her ku diçe berfirehtir dibe. Di vê çarçoveyê de hejmara girtiyên ketine çalakiya greva birçîbûnê gihîşt 239 kesan

Greva birçîbûnê ya bêdem û bêdorveger a ku hevseroka Kongreya Civaka Demokratîk (KCD) û parlamentera Partiya Demokratîk a Gelan (HDP) Leyla Guven ji bo rakirina tecrîda girankirî ya li ser Rêberê Gelê Kurd Abdullah Ocalan daye destpêkirin, di roja 72’yemîn de didome. Di heman demê de çalakiya greva birçîbûnê ya bêdem û bêdorveger ku bi heman daxwazan û piştgiriya bi çalakiya Guven re li girtîgehên bakurê Kurdistanê û Tirkiyeyê hatine destpêkirin jî pêl bi pêl berfireh dibin. Her wiha bi heman boneyê di 27’ê mijdarê de li 117 girtîgehan bi tevlêbûna zêdetirî 600 girtiyan çalakiya greva birçîbûnê ya bêdem û dorveger jî hatibû destpêkirin û her 10 rojan careke jî tê dewrgirtin.

Ji bo rakirina tecrîda li ser Ocalan, di 16’ê kanûnê de li 8 girtîgehên cuda 32 girtiyan, di 17’ê kanunê de li 4 girtîgehên cuda 13 girtî, di 20’ê kanûnê de li girtîgehekê 4 girtî, di 26’ê kanûnê de li 16 girtîgehên cuda 66 girtî, di 28’ê kanûnê de li girtîgehekê girtiyek, di ‘5’ê çileyê de li 25 girtîgehan 105 girtî, di 6’ê çileyê de li girtîgehekê 5 girtî, di 8’ê çileyê de li 3 girtîgehan 10 girtî û di 16’ê çileyê de li girtîgehekê 2 girtiyan dest bi çalakiya greva birçîbûnê ya bêdem û bêdorveger kirin.

Navên girtiyên dest bi çalakiya greva birçîbûnê ya bêdem û bêdorveger kirin wiha ne:

 8’Ê MIJDARÊ

Girtîgeha Tîpa E ya Amedê: Leyla Guven

16’Ê KANÛNÊ

Li Girtîgeha Jinan a Gebzeyê: Hacer Halîl Yusuf, Ruhşan Bozan, Ozlem Ozdemîr, Ayten Gulsum, Ozlem Soyler.

Girtîgeha Jimar 1 a Tîpa F ya Kandirayê: Îbrahîm Kaya, Umut Çamlibel, Yûsûf Başaran, Guven Suvarîoglu, Ridvan Guven û Necla Atak.

Girtîgeha Tîpa L ya Patnosê: Mehmet Bozdag, Atîlla Coşkun Ozer, Omer Kabul, Abdullah Kizilkaya.

Girtîgeha Jimar 1 a Ewlehiya Bilind a Xarpêtê: Metîn Serhat, Harun Alkan û Mûsa Candemîr.

Girtîgeha Jimar 2 ya bi Ewlehiya Bilind a Xarpêtê: Cengaver Aykul (Piştî li Girtîgeha Patnosê ket greva birçîbûnê sirgûnî Xarpêtê hate kirin)

Girtîgeha Tîpa D ya Amedê: Sercan Gumuş, Ridvan Kaya, Nîmetullah Cinkiliç, Hayatî Uzmez û Cuneyt Aslan.

Girtîgeha Bi Ewlehiya Bilind a Wanê: Cîhan Tamur, Bariş Kahraman, Şahîn Oncu, Azîm Sokemen û Bahtiyar Kemal Hasan.

Girtîgeha Tîpa E ya Amedê: Evîn Kaya, Kîbriye Evren û Hîlal Olmez.

17’ê KANÛNÊ

Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê: Esma Başkale, Belgîn Kanat, Zozan Kutum û Reyhan Coşmuşlu.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa F ya Tekîrdagê: Ahmet Osman, Seyhan Kurt û Yakup Kaymaz.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa F ya Kandirayê: Sadettîn Yaşar, Turan Gunana û Mesut Atiş.

Girtîteha Tîpa F ya Edîrneyê: Ramazan Çeper, Zerdeşt Oduncu û Adem Arslan.

20’Ê KANÛNÊ

Girtîgeha Tîpa T ya Burhaniyeyê: Fîgen Şahîn, Emîne Kiliç, Gulistan Tekîn û Çîgdem Şakar.

26’Ê KANÛNÊ

Girtîgeh Tîpa T ya Odemîşê: Ugur Çîçek, Abdurrahman Yilmaz, Mehmet Kaplan û Serhat Guzel.

Girtîgeha Jimar 9 a Silîvriyê: Seyhan Çîçeklî.

Girtîgeha Jimar 5 a Silîvriyê: Zafer Saglam, Abdulselam Akdogan, Yûsûf Bayram, Halîl Ay, Şiyar Yildirim û Hamza Dogrul.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa F ya Tekîrdagê: Serdar Şahîn, Ahmet Surme, Umît Akgumuş, Ahmet Arîf Yoyler û Roger Tîrêj Ozalp.

Girtîgeha Jimar 1 Tîpa F ya Tekîrdagê: Sînan Çelîk, Ridvan Turan, Burhan Barut, Erhan Aydin û Alî Îlhan Bayer.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa T ya Şakran a Îzmîrê: Mehmet Durak, Tanju Yidirim, Nîhat Ekmez,  Yakup Guneş û Ramazan Atalay.

Girtîgeha Jinan a Şakranê: Rahşan Aydin, Ebru Guden û Gulten Akgun.

Girtîgeha Jinan a Sîncanê: Suheyla Taş, Zelîha Ustabaş û Salîha Taşkesen.

Girtîgeha Tîpa F ya Kirikkaleyê: Sedat Alçîçek, Îsa Îpeklî, Davud Onder, Emrah Ubîç, Kerem Îmrak û Îsmet Akin.

Girtîgeha Tîpa T ya Duzceyê: Suleyman Benzer û Mehmet Erbey.

Girtîteha Jimar 1 a Tîpa F ya Kiriklarê: Erdal Polat, Abdullah Oral û Samî Ozturk.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa F ya Kiriklarê: Ozan Alpkaya û Halîs Daghan.

Girtîgeha Tîpa F ya Bafrayê: Abdullatîf Teymur.

Girtîgeha Jimar 2 ya Xarpêtê: Ahmet Tekîn, Serkan Eren û Yasîn Gungor.

Girtîgeha Tîpa H ya Bursayê: Serhat Sezgîn, Mîthat Tunç, Salîh Koyun, Metîn Çakir, Hamdullah Acar, Unal Ozdag, Mehmet Şîrîn Baycu, Ercan Gokçe, Sînan Gokçe, Suleyman Saydam, Mehmet Kiliç, Mehmet Yalçinkaya, Ersîn Arikan, Nurullah Yilmaz û Îsmaîl Çetîn.

Girtîgeha Tîpa L ya Patnosê: Salîha Cebe û Dîlan Barîn.

28’Ê KANÛNÊ

Girtîgeha Tîpa T ya Manîsayê: Şemsettîn Erdem.

5’Ê ÇILEYÊ

Girtîgeha Tîpa L ya Antalyayê: Mesût Canbey, Ramazan Sayan, Nevîn Gokçe û Zelal Başboga.

Girtîgeha Jimar 1 a Tîpa T ya Bandirmayê: Sîraç Keskîn, Abdullah Kaya, Agît Yilmaz, Engîn Okutucu, Şeyhmus Can û Zinar Dogan.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa T ya Bandirmayê: Serdar Taşkin, Ekrem Gun, Mîkaîl Mungan, Înan Soylemez û Sîpan Karabulut.

Girtîgeha Kepsûta Balikesîrê: Mazlum Cesur, Muhtesîm Ertugrul, Tarik Alîçî û Mehmet Aşkara.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa T ya Bunyan a Kayseriyê: Ozkan Kart, Bulent Ozturk, M. Aydin Sogut, M. Emîn Akkuş û Emrullah Abay.

Girtîgeha Jinan a Kayseriyê: Bêrîvan Bîtmen, Maşallah Erbey û Merge Polat.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa T ya Rihayê: Ugur Togyildiz, Selman Buyuktoprak, Omer Kaya, Mahmut Ongor, Kemal Yigît, Semra Akhan û Sabîha Onder.

Girtîgeha Jimara 1 a Tîpa F ya Xarpêtê: Îsa Eşsîz, Murat Ergen û Ergul Tuncay.

Girtîgeha Jimar 5 a Silîvriyê: Edîp Akyildiz, Cîhan Demîr, Hîkmet Olçer, Îbrahîm Ozdaş û Huseyîn Yildiz.

Girtîgeha Jimar 1 a Tîpa T ya Tarsûsê: Erdal Emeç, Fesîh Tekîn, Denîz Ozdemîr, Mehmet Fatîh Bîngol, Serhat Yildirim, Murat Karaaslan û Halef Yîgît.

Girtîgeha Jimar 1 a Tîpa T ya Amedê: Firat Ertunç, Recep Bal, Mazlum Dîlek, Adnan Yigîtttekîn û Faruk ê paşnavê wî nehate zanîn.

Girtîgeha Tîpa T ya Karabukê: Seyfettîn Kurt, Murat Kozat û Alî Haydar Elyakut.

Girtîgeha Jinan a Tîpa T ya Bayburtê: Delîla Roj Ekmen, Fatma Yildirim û Sevgî Aka Gunduz.

Girtîgeha Jinan a Tîpa T ya Tarsûsê: Dîlan Yildirim, Menal Temel, Nurşen Tekîn û Hatîce Kaymak.

Girtîgeha Jimar 2 ya Tîpa F ya Tekîrdagê: Mazlum Selçuk û Îsmet Taş.

Girtîgeha Jimar 1 a Tîpa T ya Osmaniyeyê: Hasan Alan, Mîkaîl Pelît, Mehmet Kiliç, Zinar Demîr, Oktay Gul û Hasan Muammer Îbîş.

Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê: Bayram Demîrhan, Vedat Duyuş, Mahsun Şen, Zana Yilmaz, Şerîf Demîrtaş, Bariş Akkuş û Bîrdal Abay.

Girtîgeha Tîpa F ya Kurkçuler a Edeneyê: Înan Akin, Harun Kaya û Yûsûf Budak.

Girtîgeha Tîpa T ya Akhîsar a Manîsayê: Bozan Açlan, Yorgun Bektaşoglu û Metîn Keleş.

Çalakiya 5 girtiyên li Girtîgeha Tîpa M ya Vezîrkopru ya Samsûnê ya berdewam dike û navê girtiyan nehat zanîn.

Girtîgeha Maltepeyê: Ersan Nazlir û Cesîm Yildirim.

Girtîgeha tîpa T ya Tokatê: Hasan Salı, Mehmet Emîn Ogur, Onder Al û Zekî Temel.

Girtîgeha Tipa E ya Orduyê: Azad Karabulut û Vîcdan Bozkurt.

Girtîgeha Tîpa H ya Dîlokê: Kemal Suleyman, Fîkret Karadag, Ramazan Ozmen, Recep Ozdemir û Orhan Yilmaz.

Girtîgeha Tîpa E ya Mêrdînê: Navê 2  jinên di kçalakiyê de navê wan nehat zanîn.

6’Ê ÇILEYÊ

Girtîgeha Jimar 1’an a Tîpa T a Rihayê: Sînan Çelîk, Alî Erdem, Riza Yuksekbag, Muhammed Îlgun û Enver Kanmaz.

8 ÇILEYÊ

Girtîgeha Tîpa M ya Ceyhanê: Bûrhan Çelîk û Şahîn Tan.

Girtîgeha Tîpa T ya Bafrayê: Kinyas Atiman, Sînan Salhan, Ridvan Kiliç, Mehmet Siddik Ozbakiş, Halît Çankaya û Abdullahtîf Teymur.

Girtîgeha Jinan a Bakirkoyê: Nesrin Akgul û Gurbet Ektîren.

16 ÇILEYÊ

Girtîgeha Tipa Jimar 2 ya Tîpa F ya Kandirayê: Sebahat Tuncel û Selma Irmak. AMED

Dikarî Biecibînî