HDP’ê namzetên 81 navendî aşkera kir

Naveda Nûçeyan

HDP namzetê xwe yê Şaredariya Bajarê Mezin a Amed jî din av de bi giştî namzetên xwe yên 81 navendî aşkera kir

HDP piştî diyarkirina namzetên xwe yên Şaredariyên Bajarê Mezin a Wan û Mêrdînê, namzetê xwe yê Şaredariya Bajarê Mezin a Amed jî di nav de namzetên xwe yên 81 bajarok, navçe û bajarî aşkera kir. Li gorî lîsteya ku hat weşandin namzetên Şaredariya Bajarê Mezin a Amedê Adnan Selçûk Mizrakli û Hulya Alokmen Uyanik in.

HDP’ê beriya niha jî namzetên xwe yên Şaredariyên Bajarê Mezin ên Wan û Merdînê jî din av de bi giştî namzetê 42 navendan aşkera kiribû.

Navên namzetên 81 navend ên hatine diyarkirin wiha ne;

 

AMED

Şaredariya Bajarê Mezin a Amedê: Hulya Alokmen  Uyanik / Adnan Selçuk Mizrakli

Kayapinar: Kezban Yilmaz / Necatî Pîrînçîoglu

Hezro: Gulistan Ektî  / Ahmet Çevîk

Pasûr: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay

Karaz: Rojda Nazlier / Kasim Pervane

Çêrmûg: Makbule Çakin / Muharrem Şahin

Çinar: Necla Tamrîş / Ozan Kardaş

Pîran: Yasemîn Uçer / Felat Aygoren

Erxenî: Meryem Yildiz / Ahmet Kaya

Hanî: Cemal Sati /

 

WAN

Tuşba: Ayşe Mînaz / Yilmaz Berkî

Bêgirî: Leyla Balkan / Yilmaz Şalan

Erdîş: Yildiz Çetîn / Mahmut Pala

Saray: Caziye Duman / Şahabettîn Bîlmez

Miks: Gulistan Onver / Garip Aykut

 

MÊRDÎN

Artuklu: Nurettîn Turgay /

Kerboran: Mevlude Çelebî / Ahmet Încî

Şemrex: Nalan Ozaydin / Îbrahîm Çoko

Mîdyat: Rezan Tasman / Osman Demîrcî

QERS

Dîgor: Guljîn Kaya / Mustafa Ozyagci

Qaxizman: Çîgdem Ozlu / Memet Alkan

Pazarcix: Munevver Subaşi / Ebubekir Erkmen

Qamûşan: Zeynep Çelîk / Yaşar Aras

 

ÊLIH:

Bekirhan: Gulistan Sonuk /  Firat Karabulut

Hezo: Nazîme Avci / Ayhan Eren

Bişêrî: Felek Ozbek / Mustafa Ozturk

Îkîkopru: Hatîce Taş / Osman Karabulut

Kercews: Zeynep Aslan / Abdulkerîm Kaya

 

BEDLÎS

Hîzan: Dilek Aslan / Erkan Çetîn

Motkî: Belgîn Korkmaz / Îrfan Hulagu

Xelat: Leyla Aslanargin

 

COLEMÊRG:

Navenda Colemêrgê: Seher Kadîroglu Ataş / Cîhan Kahraman

Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işik

 

AGIRÎ

Patnos: Muşerref Geçer / Emrah Kiliç

Dûtax: Selma Şahîn / Baran Ozturk

Avkevir: Betul Yaşar / Mehmet Umut Dogruer

Zêdka: Derya Ogul / Rifat Yerlîkaya

 

ERDEXAN

Gole: Nîzamettîn Ozturk /

ŞIRNEX

Navenda Şirnexê: Nurcan Alturk / Hişyar Uysal

Bêşebap: Sabîha Akdag / Cahit Ozkan

Basa: Zilan Ecevit / M. Emin Kiliç

Dêrgulê: Zozan Aksu / Dursun Çakir

Sirtkoyu: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak

Balveren: Zahide Erk / Musa Sîdar

 

ÇEWLIG

Dara Hênê: Şefika Dogan / Sadullah Urkun

Solxan: Ayşe KAYA  / M. Sidik Çelîker

 

ÎDIR

Navenda Îdirê: Eylem Çelîk / Yaşar Akkuş

Qulp: Ayşe Aras / Kemal Savaş

Xelfelî: Hasan Sefa

 

ERZIROM

Şaredariya Bajarê Mezin a Erziromê: Bariş Kemaloglu

Tekman: Muzahit Karakuş / Yanes Çelîk

Xinûs: Nurcan Felekoglu / Bedir Firat

Qereyazî: Melike Goksu / Burhanettin Şahîn

Qereçoban: Remziye Sonmez / Halit Ogun

 

RIHA

Wêranşar: Servet Kiliç / Xidir Oktay

Xelfetî: Emel Çîftyurek / Abdurrahman Çîftçî

Sêwreg: Emîne Çetîner / Turan Tuysuz

Bîrecîk: Fatma Korkmaz / Hakan Arici

 

SEMSÛR

Komir: Zilan Erbay / Erkan Karataş

Pinarbaşi: Meral Çalişkan / Huseyin Uzun

 

SÊRT

Gokçebag: Serhat Çîçek

Begendîk: Dijvar Ulaş

Misirc: Esmer Baran / Baran Akgul

Kayabaglar: Netice Petek / Abdulkerim Polat

Baykan: Ozden Yilmaz – Hekim Duva

Ziyaret: Hevin Kinay / Husnu Sevimli

 

XARPÊT

Karakoçan:  Serap Dogan Mutlu / Mahmut Ercan

Sarican: Mihriban Tagtekîn / Bekir Polat

 

Dikarî Biecibînî